V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29 KWIETNIA 2018 R.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Szczególnie dziękujemy Bogu za dar świadectwa naszych Błogosławionym Męczenników Kutnowskich.

We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, powierzajmy Maryi Matce Miłosierdzia wszystkie nasze sprawy osobiste, rodzinne oraz Kościoła i Ojczyzny. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 w naszym kościele. Zachęcamy także do gromadzenia się przy naszych przydrożnych kapliczkach, które są znakiem naszej wiary, aby one także innym przypominały o naszej czci ku Matce Chrystusa, swoich pięknem i znakami troski.

We środę 2 maja dzień flagi narodowej, pamiętajmy o naszych barwach narodowych, które są świadectwem naszego dziedzictwa i znakiem naszej tożsamości. Wywieśmy nasze flagi narodowe, aby dać wyraz naszemu przywiązaniu i miłości Ojczyzny i Kościoła.

We czwartek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Powierzamy naszej Królowej siebie samych, rodziny, Polskę i Kościół święty. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlili się o pomyślność naszej Ojczyzny, po tej Mszy św. dalsza część uroczystości na Placu Wolności.

W piątek 4 maja dzień św. Floriana, pamiętajmy o ofiarnej posłudze strażaków. Zapraszamy strażaków na Mszę św. o godz. 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Sercu Jezusowemu. Odwiedzimy chorych jak każdego miesiąca, prosimy o zgłoszenia.

W sobotę 2 czerwca nasz parafianin diakon Jakub Kita przyjmie święcenia kapłańskie w Bazylice Katedralnej w Łowiczu; otaczajmy go modlitwą na drodze jego powołania.

Uroczystość I Komunii Świętej będzie w naszej parafii 20 maja w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił. Rocznica I Komunii Świętej w niedzielę 27 maja o godz. 11.30.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Marian Waśkowski, Paweł Wróblewski, Dorota Marciniak, Józef Stocki, Janina Srebal, Eugeniusz Walczak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.