V NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 MAJA 2023 R.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe; w naszym kościele, każdego dnia o godz. 17.30 śpiewamy Litanię Loretańską i rozważamy życie Maryi i Jej miejsce w dziele zbawienia.
Uroczystość I Komunii Świętej będzie w naszej parafii 21 maja w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.
Sakrament pokuty dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich najbliższych będzie w piątek 19 maja od godz. 16.00. Niech każdy kto będzie mógł, ofiaruje dzieciom dar przyjętej w ich intencji Eucharystii.
Msza św. w Rocznicę Komunii Świętej będzie 28 maja o godz. 11.30.
Spotkanie dla rodziców i dzieci rocznicowych w najbliższy piątek o godz. 19.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

W poniedziałek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski; pamiętamy o Solenizantach, szczególnie o Księdzu Prałacie Seniorze i Panu Organiście; już dzisiaj otaczamy ich modlitwą.
Spotkanie Kół Żywego Różańca we wtorek o godz. 16.30 w domu parafialnym.
Parafia św. Jana Chrzciciela zaprasza na kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie” w dniach 19-21 maja; szczegóły na stronie Parafii i na plakatach.
W najbliższą sobotę przeżywamy 106 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na Mszę świętą na godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie; niech wspólny różaniec będzie naszym udziałem w wypełnieniu prośby Matki Bożej w dziele nawrócenia i przemiany świata.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Maria Szubstarska, Zbigniew Płoszczyński, Elżbieta Wojciechowska, Włodzimierz Firek. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.