V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2 KWIETNIA 2017 R.

Dzisiaj mija 12 lat od śmierci św. Jana Pawła II; dziękujemy za Jego świadectwo wierności Chrystusowi i Kościołowi i prośmy o Jego wstawiennictwo w intencji naszej Ojczyzny.

W tę niedzielę modlimy się na każdej Mszy Świętej o powołania; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Dzień spowiedzi będzie w naszym kościele 5 kwietnia we środę, zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania na Mszach św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 12.45; 16.00 i 18.00. Oczekujemy już Misji Świętych, które odbędą się między 23 a 29 kwietnia w związku z Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Misje poprowadzą Księża Marianie z Lichenia.

Kto nie zdążył skorzystać z sakramentu pokuty; zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej w I Piątek Miesiąca

Chorych w domach odwiedzimy we wtorek 11 kwietnia od godz. 10.00 i od godz. 13.00; prosimy o zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

W Niedzielę Palmową słuchamy Męki Pańskiej i uczestniczymy w obrzędzie błogosławieństwa palm; zachęcamy do przygotowania i przyniesienia palm.

Niedziela Palmowa to także okazja do spotkania w Łowiczu na diecezjalnym dni młodzieży. Na spotkanie zaprasza Ksiądz Biskup Ordynariusz.

Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego; dziękujemy za życzliwość.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

Zachęcamy do zaopatrywania się w publikacje religijnew naszym kiosku parafialnym, szczególnie książki o Matce Bożej.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Edward Dzik, Aleksandra Sroka i Marianna Pawlak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.