V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 KWIETNIA 2019 R.

Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje wielkopostne; polecajmy Bożej łasce Księdza Rekolekcjonistę; módlmy się za siebie wzajemnie, abyśmy przygotowali nasze serca i umysły na dar Zmartwychwstania Pana.

Chorych w domach odwiedzimy w najbliższą środę 10 kwietnia prosimy o zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.

W Niedzielę Palmową słuchamy Męki Pańskiej i uczestniczymy w obrzędzie błogosławieństwa palm; zachęcamy do przygotowania i przyniesienia palm.

Niedziela Palmowa to także okazja do spotkania w Łowiczu na diecezjalnym dni młodzieży. Na spotkanie zaprasza Ksiądz Biskup Ordynariusz.

Dzisiaj możemy wesprzeć ofiarami do puszek dzieło Hospicjum Kutnowskiego; dziękujemy za życzliwość.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zbigniew Zawadzki i Jadwiga Stępka. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.