VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 MAJA 2017 R.

Dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii; dziękujemy Dobremu Bogu za dar 120 dzieci, którzy przyjmują z miłością do swego serca Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił.

Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień; zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 z udziałem dzieci pierwszokomunijnych.

Akcja katolicka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 10 czerwca, zapraszamy do zapisów.

Zapraszamy także na pielgrzymkę do Łowicza w dniu 24 czerwca na godz. 10.00. Będzie to diecezjalne podziękowanie za obecność Matki Bożej Częstochowskiej w kopii Jej Cudownego Obrazu. Włączmy się z życzliwością i wdzięcznością w to wydarzenie; Msza święta na Rynku Łowickim będzie transmitowana przez telewizję Trwam.

26 maja w piątek przeżywamy Dzień Matki; dziękujmy Miłosiernemu Panu za Te, które dały nam życie, miłość i wprowadziły na drogę wiary.

Radujemy się święceniami kapłańskimi, które już w najbliższą sobotę przyjmie nasz parafianin diakon Paweł Matysiak. Zostanie on wyświęcony na kapłana w sobotę 27 maja br. w Katedrze na Wawelu w Krakowie poprzez posługę Księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Ks. Paweł odprawi Mszę świętą prymicyjną w naszym kościele 4 czerwca 2017 roku o godz. 11.30.

W dniu 27 maja odbędzie się w naszej Bazylice Katedralnej w Łowiczu uroczysta konsekracja Księdza prałata Andrzeja Józwowicza, kapłana naszej diecezji. Konsekracji dokona Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin. Ojciec święty Franciszek skierował Księdza arcybiskupa Andrzeja Józwowicza do posługi nuncjusza apostolskiego w Rwandzie. Pamiętajmy o nim w naszym modlitwach.

Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski, za ofiary dziękujemy.

W najbliższą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy także do naszego kiosku parafialnego gdzie możemy nabyć książki religijne, szczególnie związane ze 100 leciem objawień Matki Bożej w Fatimie.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe w Komadzynie przy kapliczce o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne, za ofiary już dziękujemy.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jan Tarka, Teresa Durka. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.