VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 MAJA 2019 R.

Dzisiaj w VI Niedzielę Wielkanocną cieszymy się w naszej wspólnocie parafialnej obecnością Biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby, który przeprowadza wizytację kanoniczną. Ksiądz Biskup będzie obecny na wszystkich Mszach świętych;o godz. 6.50. powitaliśmy Dostojnego Gościa w progach naszej świątyni; Na Mszach świętych o godz. 7.00 i 8.30 grupy przedstawiają swoje sprawozdania.

Na Mszy św. o godz. 10.00 Ksiądz Biskup przewodniczy Eucharystii dziękczynnej w 55 rocznicę święceń kapłańskich ks. prał. Stanisława Pisarka i ks. prał. Jana Dobrodzieja; to także okazja do dziękowania Bogu za 15 lat sakry biskupiej naszego Pasterza, który przyjął święcenia biskupie 22 maja 2004 roku.

Na Mszy świętej o godz. 11.30 Biskup Ordynariusz odprawia Mszę świętą z udziałem dzieci przeżywających I Rocznicę Komunii Świętej.

O godz. 18.00 Eucharystia z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży i po Mszy świętej odśpiewamy Litanię Loretańską.

Dziękujemy za tacę na inwestycje, a także za ofiary do puszek na KUL; serdecznie dziękujemy za życzliwość.

Dzisiaj dziękujemy Dobremu Bogu za nasze mamy; za dar życia, który przez nie stał się naszym udziałem i prosimy dla żyjących o wszelkie łaski, zaś zmarłym wypraszamy wieczną radość.

Pamiętamy dzisiaj w modlitwach o naszej Ojczyźnie i przez udział w wyborach podejmujemy odpowiedzialność na naszą teraźniejszość i przyszłość.

W najbliższą sobotę 1 czerwca będziemy dziękować Dobremu Bogu za dar powołania w 25 rocznicę ślubów zakonnych s. Agnieszki i s. Barbary na Mszy św. o godz. 12.00; serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jerzy Chmielecki, Barbara Słupska i Helena Wołodźko. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.