VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 6 MAJA 2018 R.

W najbliższą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

We wtorek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski; pamiętamy o Solenizantach Księdzu Prałacie Seniorze i Panu Organiście.

Trwa miesiąc maj, powierzajmy Maryi, naszej Matce i Królowej wszystkie nasze sprawy osobiste, rodzinne oraz Kościoła i Ojczyzny. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 w naszym kościele. Zachęcamy także do gromadzenia się przy naszych przydrożnych kapliczkach, które są znakiem naszej wiary, aby one także innym przypominały o naszej czci ku Matce Chrystusa, swoich pięknem i znakami troski.

W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.00 odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.

W sobotę 2 czerwca nasz parafianin diakon Jakub Kita przyjmie święcenia kapłańskie w Bazylice Katedralnej w Łowiczu; otaczajmy go modlitwą na drodze jego powołania.

Uroczystość I Komunii Świętej będzie w naszej parafii 20 maja w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30. Otaczajmy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby Pan Jezus zamieszkał w nich i im obficie błogosławił. Rocznica I Komunii Świętej w niedzielę 27 maja o godz. 11.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Zbigniew Lebioda, Alina Borkowska, Iwona Pasińska i Marianna Urbaniak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.