VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 LUTEGO 2023 R.

W środę popielcową rozpoczynamy święte dni wielkiego postu; zapraszamy na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 18.00 i 19.00.
Od poniedziałku 27 lutego rozpoczynamy o godz. 19.00 kurs przedmałżeński; chętnych zapraszamy na spotkania do domu parafialnego.
Nasze wielkopostne przygotowanie wiąże się z sakramentem pokuty i Eucharystii, modlitwą, postem i uczynkami miłosierdzia. Zachęcamy do systematycznego korzystania z sakramentów. 
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żale  w każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Zachęcamy do łączenia udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalów z udziałem we Mszy Świętej; to Eucharystia jest celem i szczytem życia chrześcijańskiego.
Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie formacyjne we wtorek 21 lutego po Mszy św. wieczornej w Sali katechetycznej.
Dzisiaj włączamy się w pomoc materialną cierpiącym po trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii składając ofiary do puszek. Dziękujemy za życzliwe wsparcie.
Zapraszamy katechetów na spotkanie w najbliższy piątek na godz. 16.30.
W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła.
Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.  
W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Robert Garbaliński, Irena Gawle, Edward Szymczak, Stanisław Zarębski; pamiętajmy także o ks. biskupie Alojzym Orszuliku, którego czwarta rocznica śmierci przypada we wtorek, a także o naszych bliskich zmarłych, prosząc dla nich o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 
Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.