VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 LUTEGO 2017 R.

Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła; w przyszłą niedzielę taca na budowę kościołów w Diecezji.

Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitw o trzeźwość w naszej Ojczyźnie oraz podejmowanie świadectwa abstynencji w całym Wielkim Poście.

W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który jest szczególną okazją do odczytania daru Bożego Miłosierdzia.

We Środę Popielcową zapraszamy na Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 8.30; 10.00, 18.00
oraz o godz. 19.00.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła.

Od 10 do 12 marca br. Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu zaprasza na dni otwarte.

W Parafii św. Jana Chrzciciela rozpoczyna się od marca kurs Filip; organizatorzy zapraszają do zapisów.

W tym tygodniu I Piątek Miesiąca; korzystajmy z sakramentu pokuty i przyjmujmy Komunię Świętą pierwszopiątkową.

W I Sobotę oddajemy cześć Matce Bożej, a w I Niedzielę modlimy się o powołania. W I Niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają Pismo Święte.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Teresa Kucharska, Jan Światłowski, Henryka Wojtczak, Grażyna Lewińska, Jadwiga Lewkowicz, Roch Krych, Henryk Goniarski. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.