VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 MARCA 2019 R.

Dzisiaj modlimy się o powołania; wołamy do Boga o nowych głosicieli słowa i szafarzy sakramentów, o nowe osoby w życiu konsekrowanym i wypełnianie powołania w życiu każdego ochrzczonego.

Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi Trzeźwi Wolni.” Zachęcamy do modlitw o trzeźwość w naszej Ojczyźnie oraz podejmowanie świadectwa abstynencji w całym Wielkim Poście.

W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który jest szczególną okazją do odczytania daru Bożego Miłosierdzia.

We Środę Popielcową zapraszamy na Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 8.30; 10.00, 18.00
oraz o godz. 19.00.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 17.15 oraz na Gorzkie Żalew każdą niedzielę o godz. 17.15. Gorzkie Żale połączone są z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła.

Trwa nabór do naszej Szkoły Katolickiej; zapraszamy do zapoznania się z propozycjami.

Zachęcamy do wzięcia pod uwagę przekazania 1% podatku na naszą Katolicką Szkołę Podstawową; wystarczy wpisać nr KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: KSP w Kutnie 6441. Dziękujemy za zrozumienie i dobrą wolę.

Zapraszamy na spotkania biblijne we wtorki o 16.30 w Domu Parafialnym; niech poznawanie słowa Bożego pomaga nam lepiej poznać Jezusa Chrystusa.

We środę spotkanie Kół Żywego Różańca w Domu Parafialnym o godz. 16.30.

Zapraszamy na wspólny różaniec, który każdego dnia prowadzą KŻR o godz. 17.30.

W najbliższy piątek pamiętajmy w modlitwach o kobietach i dziękujmy za czynione przez nie dobro.

Za dwa tygodnie rozpocznie się kurs przedmałżeński; zapraszamy od poniedziałku 18 marca do Domu Parafialnego na godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają Pismo Święte. Księgę Biblii przekażą im ich rodzice na Mszy św. o godz. 10.00.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Czesław Bujalski, Andrzej Świątek, Czesław Gajda. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.