WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28 MAJA 2017 R.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.

Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; nasz Zbawiciel idzie przygotować nam miejsce i zachęca do otwartości na światło Ducha Świętego.

Wczoraj w katedrze na Wawelu przyjął święcenia kapłańskie ks. Paweł Matysiak, w najbliższą niedzielę 4 czerwca br. odprawi on Mszę Świętą Prymicyjną w naszym kościele o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej – wotum narodu Polskiego za wolność. Za ofiary i zrozumienie dziękujemy

W niedzielę 11 czerwca 2017 r. nasza Parafia i Ziemia Kutnowska będzie przeżywać IV Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Wawrzyńca o godz. 10.00 i udajemy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego; tam będą występy scholii dziecięcych i wiele atrakcji dla dzieci. Zachęcamy do świętowania z naszymi rodzinami, aby dzielić się z innymi radością i życzliwością.

W naszej Szkole Katolickiej odbędzie się prelekcja pt.:„Komputer, internet, telefon komórkowy w rodzinie – właściwe korzystanie zagrożenia oraz skuteczna profilaktyka", zapraszamy we czwartek 8 czerwca 2017 r. na godz. 16.00.

Akcja katolicka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę
10 czerwca, zapraszamy do zapisów.

Dobiega końca miesiąc maj; dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w wychwalanie Boga wraz z Maryją; od Dnia Dziecka – 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego, każdego dnia na godz. 17.30.

Siostry Pasjonistki zapraszają dziewczęta na rekolekcje w Mogielnicy k. Grójca; rekolekcje potrwają od 27 do 30 czerwca; szczegóły u Sióstr i w gablotach.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Marian Kacprzak, Danuta Szymczak, Anna Matusiak, Zofia Mroziewicz. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.