XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18 CZERWCA 2017 R.

Dziękujemy nowożeńcom: Mateuszowi i Karolinie oraz Piotrowi i Ewie za dekorację naszego kościoła.

Dzisiaj gościmy na Mszach świętych zespół „Głosy Aniołów” z Tarnopola na Ukrainie; uświetniają oni muzyką i śpiewem naszą liturgię, zaś po Mszach świętych można zaopatrzyć się w wydawane przez nich wydawnictwa muzyczne.

Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej wieczór – uwielbienia; zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i liturgiczne przeprowadzenie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, za udział we Mszy świętej za włączenie się w liturgię, śpiew, wspólną modlitwę; za podjęcie chorągwi feretronów, za całą oprawę procesji, za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Trwamy w Oktawie Bożego Ciała; każdego dnia zapraszamy na procesję po Mszy świętej o godz. 18.00.

W czwartek za zakończenie oktawy poświęcenie wianków na każdej Mszy świętej. W czasie oktawy nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 18.00. 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka we wtorek 20 czerwca o godz. 16.45 w Sali katechetycznej.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Łowicza w dniu 24 czerwca o godz. 12.00. na uroczystą Mszę Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z Krakowa; homilię wygłosi arcybiskup Leszek Sławoj Głódź z Gdańska. Będzie to diecezjalne podziękowanie za obecność Matki Bożej Częstochowskiej w kopii Jej Cudownego Obrazu. Nasza Parafia organizuje autokar, zapraszamy do zapisów; wyjazd spod Szkoły Katolickiej 24 czerwca w sobotę o godz. 9.00. Włączmy się z życzliwością i wdzięcznością w to wydarzenie; Msza święta na Rynku Łowickim będzie transmitowana przez telewizję Trwam.

W piątek zakończenie roku szkolnego, zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Pamiętajmy także o sakramencie pokuty.

W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne, za ofiary dziękujemy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszła do Pana: śp. Zofia Fijałkowska. Prośmy dla niej i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.