XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 LIPCA 2018 R.

Dziękujemy nowożeńcom: Danielowi i Milenie za dekorację kwiatami naszego kościoła.

Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca powierzajmy sprawę powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, aby wielu dokonało wyboru głoszenia Chrystusa i umacniania Jego Kościoła.

Trwają wakacje; życzymy Bożych darów i umocnienia sił duchowych i fizycznych na czas wypoczynku.

Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę na 27 rocznicę Radia Maryja w przyszłą niedzielę; wyjazd o godz. 6.00.

Przygotowujemy się już do XXIII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę, której hasło: „Duchu Święty obudź mnie do wiary” zachęca nas do podjęcia i umocnienia drogi wiary wraz z Maryją. Już dzisiaj zachęcamy do rozważenia i podjęcia udziału w naszej Grupie Biało – Żółtej.

Zakończyło się Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w bloku przy ul. Staszica 20; mieszkańcy zamówili Mszę św.
dziękczynno – błagalną po Nawiedzeniu na 9 września na godz. 11.30. Obraz przejęli mieszkańcy bloku przy ul. Staszica 18. Po Nawiedzeniu Matki Bożej Msze św. dzięczynno – błagalną zamówili mieszkańcy bloku przy ul. Podrzecznej 40A na 22 lipca na godz. 11.30. Drugi Obraz nawiedza rodziny w bloku przy Podrzecznej 42.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i do przyjęcia Komunii świętej; także tego dnia odwiedzimy chorych, prosimy o zgłoszenia.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jerzy Urban i Zbigniew Kopański. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.