XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12 SIERPNIA 2018 R.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uczestniczyli w odpuście naszego Patrona św. Wawrzyńca.

We środę uroczystość Wniebowzięcia NMP; dziękujemy Bogu za Jego dary dla nas i Ojczyzny, które stają się naszym udziałem poprzez orędownictwo Matki Najświętszej. Msze św. z błogosławieństwem kwiatów  ziół o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. 

O godz. 10.00 uroczysta suma za Ojczyznę z dziękczynieniem za Cud nad Wisłą z roku 1920.

Dożynki w naszej parafii odbędą się w niedzielę 26 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00.

Zakończyło się Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w bloku przy ul. Podrzecznej 40; Parafianie zamówili Mszę św. dziękczynno– błagalną na 23 września br. na godz. 11.30; Obraz przejęli Parafianie z bloku przy ul. Podrzecznej 44.

W piątek o godz. 19.00 koncert „Piękno Boskiego Stworzenia” w naszym kościele; wystąpi Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego PARTES. Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu oraz Olsztyna i Stoczka w dniu 28 sierpnia br.; zapisy w kancelarii.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Zofia Michalska, Franciszek Tomczak i Marianna Woźniak; prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli, Szczęść Boże.