XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25 LIPCA 2021 R.

Dzisiaj z woli Ojca Świętego Franciszka przeżywamy w Kościele Powszechnym Pierwszy Dzień Dziadków i Osób Starszych; dziękujmy za tych, którzy niosą nam świadectwo wiary.

Dzisiaj polecamy opiece św. Krzysztofa wszystkich podróżujących. Modlimy się także w intencji ks. Jakuba i przyzywamy opieki jego Patrona.

W przyszłą niedzielę modlimy się o powołania do kapłaństwa, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

Przygotowujemy się do XXVI Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej Kutnowskiej Grupie Biało – Żółtej. Zapisy on-line do 5 sierpnia; przewodnikiem grupy będzie ks. Jacek Zieliński.

Spotkanie pielgrzymkowe odbędzie się 31 lipca 2021 r., w Parafii św. Jadwigi o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc niezwykle ważny dla dziejów naszej Ojczyzny, ale także kształtowania naszego dzisiaj i naszej przyszłości. Na wzór naszych przodków mamy okazję okazywać męstwo w pokonywaniu nałogów niszczących rodziny i podejmować odpowiedzialność za nasze chrześcijańskie i ludzkie postawy.

W dniu 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci
św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Na początku Eucharystii Ksiądz Biskup Ordynariusz pobłogosławi tablicę ku czci Sługi Bożego Augusta Kard. Hlonda Prymasa Polski, który nawiedził Kutno 4 września 1939 roku w pierwszych dniach zawieruchy wojennej. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej w ramach Warsztatów Muzycznych; zapraszamy do licznego udziału, zachęcamy do włączenia się w procesję strażaków z Komadzyna i Wierzbia, kolejarzy, służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki; prosimy o podjęcie feretronów i chorągwi.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszły do Pana: śp. Czesława Sobczak, Barbara Majchrzak, Sabina Koszalska, Małgorzata Błaszczyk. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.