XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 29 LIPCA 2018 R.

W przyszłą niedzielę modlimy się o powołania do kapłaństwa, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

W najbliższych dniach: 6-15 sierpnia będzie trwała XXIII Młodzieżowa Łowicka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę pod hasłem: „Duchu Święty obudź mnie do wiary ”. Z naszej parafii i naszego miasta wyruszy jak w latach poprzednich grupa Biało-Żółta. Jej przewodnikiem będzie ks. Józef Petrynowski. Zachęcamy do włączenia się w te „rekolekcje w drodze”.

Spotkanie pielgrzymkowe odbędzie się 3 sierpnia 2018 r., w Parafii św. Jadwigi o godz. 19.00.

Zakończyło się Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w bloku przy ul. Długosza 6B; Parafianie zamówili Mszę św. dziękczynno – błagalną na
12 sierpnia br. na godz. 11.30; Obraz przejęli Parafianie z bloku przy
ul. Długosza 6A.

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w Gierzwałdzie i Świętej Lipce oraz do Stoczka i Olsztyna w dniu
28 sierpnia 2018 r.; zapisy w kancelarii.

Wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy umocnienia sił duchowych i fizycznych.

We środę 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc niezwykle ważny dla dziejów naszej Ojczyzny, ale także kształtowania naszego dzisiaj i naszej przyszłości. Na wzór naszych przodków mamy okazję okazywać męstwo w pokonywaniu nałogów niszczących rodziny i podejmować odpowiedzialność za nasze chrześcijańskie i ludzkie postawy.

W dniu 1 sierpnia Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00; będziemy polecać bohaterów, którzy wygrali dla nas wolność i prosić w intencji Ojczyzny
w 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca; korzystajmy z darów sakramentalnych; sakramentu pokuty i Eucharystii. Także jak w każdy Pierwszy Piątek odwiedzimy naszych chorych; prosimy o zgłoszenia.

W dniu 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci
św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej w ramach IX Letniego Festiwalu Muzycznego; zapraszamy do licznego udziału, zachęcamy do włączenia się w procesję strażaków z Komadzyna i Wierzbia, służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki; prosimy o podjęcie feretronów i chorągwi.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Andrzej Makowski, Janina Syguła, Wiesława Jóźwik. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.