XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 LIPCA 2017 R.

W przyszłą niedzielę modlimy się o powołania do kapłaństwa, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele koncert Stabat Mater Scarlattiego w ramach VIII Letniego Festiwalu Muzycznego Kutno 2017; koncert odbędzie się o godz. 19.00; zapraszamy.

W najbliższych dniach: 6-15 sierpnia będzie trwała XXII Młodzieżowa Łowicka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę pod hasłem: „Wstań Idź Głoś”. Z naszej parafii i naszego miasta wyruszy jak w latach poprzednich grupa Biało-Żółta. Jej przewodnikiem będzie ks. Józef Petrynowski. Zachęcamy do włączenia się w te „rekolekcje w drodze”.

Spotkanie pielgrzymkowe odbędzie się 2 sierpnia 2017 r., w Parafii św. Jadwigi o godz. 19.00.

Wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy umocnienia sił duchowych i fizycznych.

We wtorek 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc niezwykle ważny dla dziejów naszej Ojczyzny, ale także kształtowania naszego dzisiaj i naszej przyszłości. Na wzór naszych przodków mamy okazję okazywać męstwo w pokonywaniu nałogów niszczących rodziny i podejmować odpowiedzialność za nasze chrześcijańskie i ludzkie postawy.

W dniu 1 sierpnia Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00; będziemy polecać bohaterów, którzy wygrali dla nas wolność i prosić w intencji Ojczyzny
w 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca; korzystajmy z darów sakramentalnych; sakramentu pokuty i Eucharystii. Także jak w każdy Pierwszy Piątek odwiedzimy naszych chorych; prosimy o zgłoszenia.

W dniu 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Na początku Eucharystii Ksiądz Biskup pobłogosławi tablicę pamiątkową z racji 130 rocznicy konsekracji naszego kościoła, jak również z racji nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej w znaku Jej cudownego wizerunku. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej w ramach VIII Letniego Festiwalu Muzycznego; zapraszamy do licznego udziału, zachęcamy do włączenia się w procesję strażaków z Komadzyna i Wierzbia, służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki; prosimy o podjęcie feretronów i chorągwi.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Bogumiła Bakalarz, Jerzy Wójkowski i Eugeniusz Chmielewski. Prośmy dla niej i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.