XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 SIERPNIA 2020 R.

Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

Dzisiaj możemy uzyskać „Odpust Porcjunkuli” poprzez nawiedzenie kościoła modlitwę Ojcze nasz… i odmówienie Wyznania wiary. Odpust ten wiąże się z darem ofiarowanym św. Franciszkowi z Asyżu za wstawiennictwem Matki Bożej Anielskiej.

W przyszły poniedziałek 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Szczególnie zapraszamy na sumę odpustową na godz. 18.00, której będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej.

Na sumę zapraszamy całą asystę parafialną: ministrantów, lektorów i bielanki, zapraszamy strażaków z Wierzbia i z Komadzyna, kolejarzy, KŻR, Akcję Katolicką, Wspólnotę pasjonistowską; proszę o wystawienie pocztów sztandarowych, proszę aby w procesji podjęto także feretrony i chorągwie parafialne – te znaki wykonane przez naszych przodków świadczą o ich wierze i powinny być podejmowane i przypominane.

Dożynki w naszej parafii odbędą się w niedzielę 30 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00; już dzisiaj dziękuję za przygotowanie wieńców przez parafian z Maliny, Wierzbia i Komadzyna.

6 sierpnia przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego.

Trwamy w sierpniowym dziękczynieniu za dar wolności naszej Ojczyzny. Podejmujmy ten dar dla kształtowania naszego dzisiaj i naszej przyszłości. Na wzór naszych przodków mamy okazję mężnie pokonywać nałogi niszczące rodziny i podejmować odpowiedzialność za nasze chrześcijańskie i ludzkie postawy

W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca; zapraszamy do korzystania z darów sakramentalnych. Chorych w domach odwiedzimy w Pierwszy Piątek września.

Już możemy nabywać kalendarze diecezjalne na 2021 rok. Są one odkrywaniem Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 120 rocznicę jego urodzin. Kalendarze w cenie 5 zł. są rozprowadzane razem z gazetami.

W tym roku w Łowickiej Pieszej Pielgrzymce wyruszy grupa tylko kilkudziesięciu osób, ze względu na warunki pandemii. Ksiądz Biskup Ordynariusz zachęca do uczestnictwa duchowego, a także na wydarzenia w Katedrze inaugurujące Pielgrzymkę: Apel Jasnogórski 5 sierpnia o godz. 20.00 i Mszę św. 6 sierpnia o godz. 7.00.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze.

Z naszej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Magdalena Czajczyńska, Krystyna Olejniczak, Zofia Nowicka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.