XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31 LIPCA 2022 R.

1. Przygotowujemy się do XXVII Młodzieżowej Łowickiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę pod hasłem: „Słuchaj i wierz”. Z naszej parafii i naszego miasta wyruszy jak w latach poprzednich grupa Biało-Żółta. Zachęcamy do włączenia się w te „rekolekcje w drodze”. Spotkanie pielgrzymkowe odbędzie się 31 lipca 2022 r., w Parafii św. Jadwigi o godz. 19.00.

2. W poniedziałek 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc niezwykle ważny dla dziejów naszej Ojczyzny, ale także kształtowania naszego dzisiaj i naszej przyszłości. Na wzór naszych przodków mamy okazję okazywać męstwo w pokonywaniu nałogów niszczących rodziny i podejmować odpowiedzialność za nasze chrześcijańskie i ludzkie postawy.

3. W dniu 1 sierpnia Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00; będziemy polecać bohaterów, którzy wygrali dla nas wolność i prosić w intencji Ojczyzny w 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

4. W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca; korzystajmy z darów sakramentalnych; sakramentu pokuty i Eucharystii.

5. W dniu 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci
św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Na początku Eucharystii Ksiądz Biskup wprowadzi relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, który w 1983 roku na Ziemi Kutnowskiej sprawował Eucharystię i głosił słowo Boże. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej. Zapraszamy do licznego udziału, zachęcamy do włączenia się w procesję strażaków z Komadzyna i Wierzbia ze sztandarami, kolejarzy, wszystkie grupy modlitewne, służbę liturgiczną, ministrantów i bielanki; prosimy o podjęcie feretronów i chorągwi.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę dziękczynną do Torunia 6 sierpnia; wyjazd o godz. 7.00.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Barbara Pawłowska, Marek Klimczak, Krystyna Tyrolczyk, Stanisław Tomaszewski, Anna Radecka, Danuta Włosek, Anna Okrajni. Prośmy dla niej i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek...

9. Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.