XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5 SIERPNIA 2018 R.

Dziękujemy nowożeńcom:Michałowi i Joannie, Wojciechowi i Emilii, Rafałowi i Aleksandrze za dekorację kwiatami naszego kościoła.

Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

Jutro Święto Przemienienia Pańskiego, zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 18.00 i 18.45.

W piątek 10 sierpnia nasza Parafia będzie przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca naszego Patrona; odpust jest okazją zyskania łask dla nas i naszych bliskich. Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Szczególnie zapraszamy na sumę odpustową na godz. 18.00, której będzie przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz Koncert muzyki sakralnej w ramach IX Letniego Festiwalu Muzycznego.
W dzień odpustu nie obowiązuje w naszej Parafii post od pokarmów mięsnych.

Na sumę zapraszamy całą asystę parafialną: ministrantów, lektorów i bielanki, zapraszamy strażaków z Wierzbia i z Komadzyna, KŻR, Akcję Katolicką, Świecką Wspólnotę Pasjonistowską; proszę o wystawienie pocztów sztandarowych, proszę aby w procesji podjęto także feretrony i chorągwie parafialne – te znaki wykonane przez naszych przodków świadczą o ich wierze i powinny być podejmowane i przypominane.

Zakończyło się Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w bloku przy ul. Podrzecznej 46; Parafianie zamówili Mszę św. dziękczynno – błagalną na
2 września br. na godz. 11.30; Obraz przejęli Parafianie z bloku przy
ul. Podrzecznej 40.

Łączymy się w modlitwiez pielgrzymami, którzy jutro wyruszają pieszo na Jasną Górę.

Dożynki w naszej parafii odbędą się w niedzielę 26 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.00; już dzisiaj dziękuję za przygotowanie wieńców przez parafian z Maliny, Wierzbia i Komadzyna.

Trwamy w sierpniowym dziękczynieniu za dar wolności naszej Ojczyzny. Podejmujmy ten dar dla kształtowania naszego dzisiaj i naszej przyszłości. Na wzór naszych przodków mamy okazję okazywać męstwo w pokonywaniu nałogów niszczących rodziny i podejmować odpowiedzialność za nasze chrześcijańskie i ludzkie postawy

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Mariola Dalkowska – Frydrysiak, Mieczysław Czyżewski, Władysława Malicka, Stanisława Czerniec, Zdzisław Podlasiak, Bronisława Grzelak, Irena Antczak, Wiesław Korput. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.