XXI NIEDZELA ZWYKŁA 27 SIERPNIA 2017 R.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy dziękczynienie za plony naszej ziemi; dziękuję za przygotowanie wieńców przez parafian z Maliny, Wierzbia i Komadzyna.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.

31 sierpnia mija 37 rocznica porozumień sierpniowych, tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, aby dziękować za dar wolności.  

W tym tygodniu I Piątek Miesiąca; korzystajmy z sakramentu pokuty i przyjmujmy Komunię Świętą pierwszopiątkową. Zachęcamy szczególnie dzieci po I Komunii Świętej, aby od tego piątku rozpoczęły praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca. Ufamy, że rodzice pomogą, aby dzieci z radością i wytrwałością skorzystały z tego daru.

W Pierwszą Sobotę oddajemy cześć Matce Bożej, a w Pierwszą Niedzielę modlimy się o powołania.

W następny poniedziałek 4 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego; zachęcamy także tego dnia do korzystania z sakramentu pokuty. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00; zapraszamy

10 września w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; jak w latach poprzednich udamy się z pielgrzymką pieszą do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Pielgrzymka wyjdzie z Parafii św. Jadwigi o 10.00; zapraszamy do włączenia się we wspólną drogę parafian z naszej i innych parafii kutnowskich; pielgrzymi przejdą poprzez parafię św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę Puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2018 r.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Ryszard Szczepański Zdzisław Wójkowski i Zbigniew Szatkowski. Módlmy się za nich i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.