XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 SIERPNIA 2019 R.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy dziękczynienie za plony naszej ziemi; dziękuję za przygotowanie wieńców przez parafian z Maliny, Wierzbia i Komadzyna.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.

Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

31 sierpnia mija 39 rocznica porozumień sierpniowych, pamiętajmy tego dnia w modlitwie o wszystkich sprawach społecznych w naszej Ojczyźnie.  

W niedzielę 1 września przeżywamy 80 – bolesną rocznicę wybuchu II wojny światowej; niech ofiara krwi obrońców Polski wydaje dobre owoce.

8 września w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; jak w latach poprzednich udamy się z pielgrzymką pieszą do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Pielgrzymka wyjdzie z Parafii św. Jadwigi o 9.00; zapraszamy do włączenia się we wspólną drogę parafian z naszej i innych parafii kutnowskich; pielgrzymi przejdą poprzez parafię św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę Puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na dziękczynienie za 28 lata istnienia. Wyjazd pielgrzymki 7 września br. o godz. 8.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2020 r. i albumów z Janem Pawłem II.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Kazimierz Przybylski, Eleonora Ciniarska, Zygmunt Kuźmin, Danuta Ziemlewska, Halina Irzykowska i Marian Filipiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.