XXI NIEDZIELA ZWYKŁA; M.B. CZĘSTOCHOWSKIEJ 26 SIERPNIA 2018 R.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy dziękczynienie za plony naszej ziemi; dziękuję za przygotowanie wieńców przez parafian z Maliny, Wierzbia i Komadzyna.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne, na rozbudowę naszej szkoły. Nowy budynek poświęci Biskup łowicki Andrzej F. Dziuba w poniedziałek 3 września po Mszy św. o godz. 11.00. Tą Mszą św. rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka Damiana Mireckiego, który rozpoczyna miesięczną praktykę akolicką; otaczamy go modlitwą i życzymy obfitości Bożych darów na drodze ku kapłaństwu.

W najbliższy piątek. S. Małgorzata zaprasza ministrantów i kandydatów na ministrantów na spotkanie w Domu Parafialnym na godz. 16.00.

Od ostatniej środy Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza mieszkańców bloku przy ul. Podrzecznej 17.

W Pierwszą Sobotę oddajemy cześć Matce Bożej, a w Pierwszą Niedzielę modlimy się o powołania.

8 września w sobotę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; jak w latach poprzednich udamy się z pielgrzymką pieszą do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Pielgrzymka wyjdzie z Parafii św. Jadwigi o 9.00; zapraszamy do włączenia się we wspólną drogę parafian z naszej i innych parafii kutnowskich; pielgrzymi przejdą poprzez parafię św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę Puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2019 r. oraz publikacji religijnych.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Mariusz Smoczyński, Henryk Błocki, Bolesław Szymański i Marek Pawlak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.