XXII NIEDZELA ZWYKŁA 2 WRZEŚNIA 2018 R.

Dziękujemy nowożeńcom: Filipowi i Angelice za dekorację kwiatami naszego kościoła.

Jutro w poniedziałek 3 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego; zachęcamy także tego dnia do korzystania z sakramentu pokuty. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja F. Dziuby, który następnie poświęci nowy budynek Szkoły Katolickiej; zapraszamy.

W sobotę Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej; na Mszach Świętych o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 błogosławieństwo ziarna.

8 września w sobotę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; jak w latach poprzednich udamy się z pielgrzymką pieszą do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Pielgrzymka wyjdzie z Parafii św. Jadwigi o 9.00; zapraszamy do włączenia się we wspólną drogę parafian z naszej i innych parafii kutnowskich; pielgrzymi przejdą poprzez parafię św. Jana Chrzciciela.

Dzisiaj puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.

W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca; zachęcamy do sakramentu pokuty i Komunii Świętej; szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, aby realizowały praktykę 9 Pierwszych Piątków Miesiąca. Tego dnia odwiedzimy także chorych; prosimy o zgłoszenia.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2019 rok i publikacji religijnych.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Wiesław Bartczak, Krystyna Klich, Ryszard Stasiak, Marzena Szafrańska, Stefania Molenda, Michał Wawrzyńczak i Ryszard Chojnacki. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.