XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1 WRZEŚNIA 2019 R.

Dzisiaj 1 września przeżywamy 80 – bolesną rocznicę wybuchu II wojny światowej; niech ofiara krwi obrońców Polski wydaje dobre owoce.

Dziękujemy nowożeńcom: Pawłowi i Anicie za dekorację kwiatami naszego kościoła.

Jutro w poniedziałek 2 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego; zachęcamy także tego dnia do korzystania z sakramentu pokuty. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00; zapraszamy

8 września w niedzielę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; jak w latach poprzednich udamy się z pielgrzymką pieszą do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Pielgrzymka wyjdzie z Parafii św. Jadwigi o 9.00; zapraszamy do włączenia się we wspólną drogę parafian z naszej i innych parafii kutnowskich; pielgrzymi przejdą poprzez parafię św. Jana Chrzciciela.

Dzisiaj puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.

W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca; korzystajmy z sakramentu pokuty i Komunii Świętej. Odwiedzimy także chorych; prosimy o zgłoszenia.

14 września udamy się do Włocławka na wspólną modlitwę „Polska pod Krzyżem”; zapisy w kancelarii; wyjazd o godz. 9.00 spod Szkoły Katolickiej.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2020 rok i albumów.

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Jolanta Jakubiak. Prośmy dla niej, obrońców Ojczyzny, Ofiary II wojny światowej i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.