XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 SIERPNIA 2022 R.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy dziękczynienie za plony naszej ziemi; dziękujemy za przygotowanie wieńców przez parafian z Maliny, Wierzbia i Komadzyna.

31 sierpnia mija 42 rocznica porozumień sierpniowych, dziękujmy tego dnia za dar wolności.  

We czwartek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego; zachęcamy także tego dnia do korzystania z sakramentu pokuty. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00; zapraszamy

W tym tygodniu I Piątek Miesiąca; korzystajmy z sakramentu pokuty i przyjmujmy Komunię Świętą pierwszopiątkową. Zachęcamy szczególnie dzieci po I Komunii Świętej, aby od tego piątku rozpoczęły praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca. Ufamy, że rodzice pomogą, aby dzieci z radością i wytrwałością skorzystały z tego daru. Tego dnia odwiedzimy także chorych, prosimy o zgłoszenia.

W Pierwszą Sobotę oddajemy cześć Matce Bożej, a w Pierwszą Niedzielę modlimy się o powołania.

11 września w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; jak w latach poprzednich udamy się z pielgrzymką pieszą do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Pielgrzymka wyjdzie z Parafii św. Jadwigi o 9.15; zapraszamy do włączenia się we wspólną drogę parafian z naszej i innych parafii kutnowskich; pielgrzymi przejdą poprzez parafię św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę Puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Marianna Sobczyk, Franciszek Weselski, Wiesław Żeberkiewicz, Ksawera Konopka, Sylwester Trocenko, Józef Milczarek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.