XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 29 SIERPNIA 2021 R.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy dziękczynienie za plony naszej ziemi; dziękujemy za przygotowanie wieńców przez parafian z Maliny, Wierzbia i Komadzyna.

31 sierpnia mija 41 rocznica porozumień sierpniowych, dziękujmy tego dnia za dar wolności.  

We środę 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego; zachęcamy także tego dnia do korzystania z sakramentu pokuty. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00; zapraszamy

W tym tygodniu I Piątek Miesiąca; korzystajmy z sakramentu pokuty i przyjmujmy Komunię Świętą pierwszopiątkową. Zachęcamy szczególnie dzieci po I Komunii Świętej, aby od tego piątku rozpoczęły praktykę 9 pierwszych piątków miesiąca. Ufamy, że rodzice pomogą, aby dzieci z radością i wytrwałością skorzystały z tego daru. Tego dnia odwiedzimy także chorych, prosimy o zgłoszenia.

W Pierwszą Sobotę oddajemy cześć Matce Bożej, a w Pierwszą Niedzielę modlimy się o powołania.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na dziękczynienie za 30 lata istnienia. Wyjazd pielgrzymki 4 września br. o godz. 7.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

12 września w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; jak w latach poprzednich udamy się z pielgrzymką pieszą do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Pielgrzymka wyjdzie z Parafii św. Jadwigi o 9.15; zapraszamy do włączenia się we wspólną drogę parafian z naszej i innych parafii kutnowskich; pielgrzymi przejdą poprzez parafię św. Jana Chrzciciela.

Dobiegły końca prace przy renowacji posadzki; dziękujemy Paniom z naszych parafialnych grup za pomoc w posprzątaniu naszej świątyni.

Do renowacji zostały oddane kropielnice z kruchty; odnowione powrócą na swoje miejsce w listopadzie br.

W przyszłą niedzielę Puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2022 r. i książki o Prymasie Tysiąclecia.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Henryk Słomiak, Sławomir Pilarski, Dorota Najberger, Janusz Baraniak, Barbara Stefańska, Jadwiga Lipińska, Artur Siemieński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.