XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 WRZEŚNIA 2017 R.

Dziękujemy nowożeńcom: Adrianowi i Magdalenie, Waldemarowi i Małgorzacie za dekorację kwiatami naszego kościoła.

Jutro w poniedziałek 4 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego; zachęcamy także tego dnia do korzystania z sakramentu pokuty. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00; zapraszamy

W piątek Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej; na Mszach Świętych o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 18.45 błogosławieństwo ziarna.
W tym roku w całej naszej Ojczyźnie, w każdej parafii ponawiamy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, na wzór zawierzenia jakiego dokonał Sługa Boży kard. August Hlond Prymas Polski  8 września 1946 roku na Jasnej Górze.

W najbliższą sobotę 9 września odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego; można składać zużyty sprzęt przy naszym krzyżu misyjnym, zostanie on zabrany o godz. 12.00. Za zaangażowanie i zrozumienie dziękujemy. W ten sposób wspieramy dzieło misyjne Kościoła.

10 września w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; jak w latach poprzednich udamy się z pielgrzymką pieszą do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Pielgrzymka wyjdzie z Parafii św. Jadwigi o 10.00; zapraszamy do włączenia się we wspólną drogę parafian z naszej i innych parafii kutnowskich; pielgrzymi przejdą poprzez parafię św. Jana Chrzciciela.

Dzisiaj puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2018 rok i publikacji religijnych.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Irena Skrzyniecka, Wojciech Gęsiarz, Ryszard Kopczyński i Anna Flejszman. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.