XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 WRZEŚNIA 2017 R.

Od przyszłej niedzieli możemy odbierać w zakrystii deklaracje, na których rodzice dziecka wyrażają gotowość prowadzenia dziecka do sakramentu pokuty i Eucharystii. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 20 maja 2018 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielną Mszę św. o godz. 10.00.

Od przyszłej niedzieli także kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, na tych deklaracjach kandydaci i rodzicewyrażają gotowość wspólnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 18 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

We środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 różaniec fatimski, zapraszamy.

W najbliższy czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy.

Dzisiaj dziękujemy za dar obecności Matki Bożej Głogowieckiej, Pani Ziemi Kutnowskiej w znaku Jej obrazu, który ukoronował 42 lat temu Sługa Boży Kard. Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia. O godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu odbywa się uroczystość odpustowa.

W przyszłą niedzielę 17 września do Kutna przybędzie ponad 2 tysiące zuchów i harcerzy. Będą modlić się z nami, w naszym kościele o pomyślność Ojczyzny na Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy.

Od następnego poniedziałku – 18 września będziemy przyjmować intencje Mszy św. na rok 2018; zachęcamy do zamawiania intencji tak za zmarłych, jak również za żywych; niech one będą znakiem dziękczynienia za Boże dary, jak również prośbą we wszelkich sprawach, szczególnie rodzinnych. Zachęcamy także do zamawiania Mszy św. gregoriańskich.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2018 rok i publikacji religijnych.

W ostatnim czasie odeszła do Pana: śp. Mirosława Stawowska. Prośmy dla niej i naszych bliskich zmarłych o wieczną radość w niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.