XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 WRZEŚNIA 2022 R.

Od przyszłej niedzieli możemy odbierać w zakrystii deklaracje, na których rodzice dziecka wyrażają gotowość prowadzenia dziecka do sakramentu pokuty i Eucharystii. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 21 maja 2023 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielną Mszę św. o godz. 10.00. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 26 września po Mszy św. o godz. 10.00.

Od przyszłej niedzieli także kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii. Zapraszamy także osoby, które już zakończyły edukację, a pragną przyjąć sakrament bierzmowania. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 12.45 wraz z rodzicami.

W dniach nauki szkolnej będzie czynna Świetlica Przymierza Rodzin w godz. 13.00-17.00 w domu parafialnym. Zapraszamy.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 19 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

We czwartek Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej; na Mszach Świętych o godz. 7.00, 8.00, 18.00 i 18.30 błogosławieństwo ziarna.

11 września w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; jak w latach poprzednich udamy się z pielgrzymką pieszą do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Pielgrzymka wyjdzie z Parafii św. Jadwigi o 9.15; zapraszamy do włączenia się we wspólną drogę parafian z naszej i innych parafii kutnowskich; pielgrzymi przejdą poprzez parafię św. Jana Chrzciciela.

15 września, we czwartek naszą parafię nawiedzi bł. Carlo Acutis w znaku swoich relikwii. Kutno będzie jednym z trzech miejsc w naszej Diecezji, gdzie będziemy modlili się za wstawiennictwem Błogosławionego Nastolatka. Centralnym momentem będzie Eucharystia o godz. 18.00.

Dzisiaj puszka na KUL, dziękujemy za ofiary i życzliwość.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Barbara Konopek, Edward Kucharski. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.