XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 WRZEŚNIA 2020 R.

13 września w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu uroczystość odpustowa; w tym roku z racji pandemii nie będzie pieszej pielgrzymki do tronu Pani Ziemi Kutnowskiej. Zachęcamy do wspólnego organizowania się, aby dotrzeć do Sanktuarium. Tam będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego Andrzeja F. Dziuby o godz. 12.00. W tym roku będzie to szczególne dziękczynienie w 45 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu przez posługę Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Czesława Banaszkiewicza, który odprawi Mszę św. dziękczynną w 60 lecie kapłaństwa o godz. 10.00; ks. Czesław był ochrzczony w naszym kościele w 1935 roku.

We wtorek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie ziarna do zasiewów.

W przyszłą niedzielę spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych po Mszy św. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej. ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BĘDZIE W NIEDZIELĘ 27 WRZEŚNIA NA MSZY ŚW. O GODZ. 11.30

W najbliższy piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania; spotkanie rozpocznie się od Mszy św. o godz. 18.30. BIERZMOWANIE BĘDZIE 25 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 18.00.

Od przyszłej niedzieli możemy odbierać w zakrystii deklaracje, na których rodzice dziecka wyrażają gotowość prowadzenia dziecka do sakramentu pokuty i Eucharystii. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 16 maja 2021 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielną Mszę św. o godz. 10.00 przez cały rok szkolny i katechetyczny. Spotkanie dla rodziców 20 września po Mszy św. o godz. 10.00.

Od przyszłej niedzieli także kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, na tych deklaracjach kandydaci i rodzicewyrażają gotowość wspólnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 21 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów; najbliższe spotkanie na Mszy św. w piątek o godz. 18.00. W sobotę spotkanie scholki o godz. 10.00.

W najbliższą niedzielę 13 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 różaniec fatimski z procesją wokół kościoła, zapraszamy.

Do 14 września możemy korzystać z przywileju spowiedzi świętej wielkanocnej.

W piątek spotkanie katechetów o godz. 16.30.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”, także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2021 rok.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Halina Brzozowska, Kazimierz Lewandowski, Teresa Iwaniak i Kazimierz Perlic. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o wieczną radość w niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.