XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 WRZEŚNIA 2019 R.

Od przyszłej niedzieli możemy odbierać w zakrystii deklaracje, na których rodzice dziecka wyrażają gotowość prowadzenia dziecka do sakramentu pokuty i Eucharystii. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 17 maja 2020 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielną Mszę św. o godz. 10.00 przez cały rok szkolny i katechetyczny. Spotkanie dla rodziców 22 września po Mszy św. o godz. 10.00.

Od przyszłej niedzieli także kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, na tych deklaracjach kandydaci i rodzicewyrażają gotowość wspólnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w piątek 20 września na Mszy św. o godz. 18.30.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 16 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Siostra Małgorzata zaprasza nowych kandydatów na ministrantów.

Od najbliższego wtorku zapraszamy do udziału w Kole Biblijnym w naszej Parafii; spotkania o godz. 16.30 w Domu parafialnym.

We środę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.45. w Domu Parafialnym.

W piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 różaniec fatimski z procesją wokół kościoła, zapraszamy.

14 września udamy się do Włocławka na wspólną modlitwę „Polska pod Krzyżem”; zapisy w kancelarii; wyjazd o godz. 9.00 spod Szkoły Katolickiej.

W najbliższą sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy.

W piątek spotkanie katechetów o godz. 16.30.

W sobotę spotkanie dla scholki i ministrantów o godz. 19.00 przy naszej szkole.

Od następnego poniedziałku – 16 września będziemy przyjmować intencje Mszy św. na rok 2020; zachęcamy do zamawiania intencji tak za zmarłych, jak również za żywych; niech one będą znakiem dziękczynienia za Boże dary, jak również prośbą we wszelkich sprawach, szczególnie rodzinnych. Zachęcamy także do zamawiania Mszy św. gregoriańskich.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2020 rok.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Anna Figiel, Jacek Zapała, Ireneusz Koszalski, Antonina Bierła, Kazimiera Wyganowska, Helena Grzelak, Bożena Walczak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o wieczną radość w niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.