XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9 WRZEŚNIA 2018 R.

Od przyszłej niedzieli możemy odbierać w zakrystii deklaracje, na których rodzice dziecka wyrażają gotowość prowadzenia dziecka do sakramentu pokuty i Eucharystii. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 19 maja 2019 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielną Mszę św. o godz. 10.00 przez cały rok szkolny i katechetyczny. Spotkanie dla rodziców 30 września po Mszy św. o godz. 10.00.

Od przyszłej niedzieli także kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, na tych deklaracjach kandydaci i rodzicewyrażają gotowość wspólnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w piątek 21 września na Mszy św. o godz. 18.30.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 17 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Zakończyło się Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w bloku przy ul. Podrzecznej 17; Parafianie zamówili Mszę św.
dziękczynno - błagalną na 30 września na godz. 11.30. Obraz przejęli mieszkańcy bloku przy ul. Podrzecznej 15.

Od najbliższego wtorku zapraszamy do udziału w Kole Biblijnym w naszej Parafii; spotkania o godz. 16.30 w Domu parafialnym.

We środy spotkania Kół Żywego Różańca o godz. 16.30. w Domu Parafialnym.

We czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 różaniec fatimski z procesją wokół kościoła, zapraszamy.

W najbliższy piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy.

W piątek spotkanie katechetów o godz. 16.30.

Od następnego poniedziałku – 17 września będziemy przyjmować intencje Mszy św. na rok 2019; zachęcamy do zamawiania intencji tak za zmarłych, jak również za żywych; niech one będą znakiem dziękczynienia za Boże dary, jak również prośbą we wszelkich sprawach, szczególnie rodzinnych. Zachęcamy także do zamawiania Mszy św. gregoriańskich.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2019 rok i publikacji religijnych.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Jan Dmochowski, Stanisława Świrska, Teresa Żurawska, Wojciech Błaszczyk, Dariusz Iwański i Andrzej Szymański. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o wieczną radość w niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.