XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 WRZEŚNIA 2022 R.

Zapraszamy rodziców do odbioru deklaracjiw związku z przygotowaniem dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 21 maja 2023 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielne Msze św. w ciągu roku na godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne do sali gimnastycznej naszej szkoły. Na Mszy św. Będzie także poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, albo w kancelarii. Zapraszamy także osoby, które już zakończyły edukację, a pragną przyjąć sakrament bierzmowania. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 12.45 wraz z rodzicami.

We wtorek 13 września nabożeństwo fatimskie; Msza św. o godz. 18.00 i różaniec fatimski.

We środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W przyszłą niedzielę 18 września powierzamy dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców, orędownictwu św. Stanisława Kostki.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 19 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

15 września, we czwartek naszą parafię nawiedzi bł. Carlo Acutis w znaku swoich relikwii. Kutno będzie jednym z trzech miejsc w naszej Diecezji, gdzie będziemy modlili się za wstawiennictwem Błogosławionego Nastolatka. Centralnym momentem będzie Eucharystia o godz. 18.00.

 Tego dnia będzie można nawiedzać relikwie bł. Carla Acutisa od godzin rannych; zaś o godz. 15.00 zapraszamy na wspólny różaniec.

We wtorek spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.00 w domu parafialnym.

W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholki w domu parafialnym.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Od poniedziałku 19 września będziemy przyjmować intencje na Msze św. na przyszły rok. Można zamawiać także Msze św. jeszcze na rok obecny; zachęcamy do modlitwy za zmarłych i Mszy św. gregoriańskich. Warto również powierzać ważne wydarzenia naszego życia; dziękując za jubileusze życia i małżeństwa, polecając trudne sprawy, choćby nawrócenia bliskich, czy modlitwę o zgodę w rodzinie; warto także, aby rodzice i dziadkowie modlili się o dobry wybór drogi życiowej dla swoich dzieci i wnuków.

W ostatnim czasie odeszły do Pana: śp. Janina Nodzak i Anna Dobiecka. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość zbawienia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.  Szczęść Boże