XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 12 WRZEŚNIA 2021 R.

Dzisiaj radujemy się darem beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej i prosimy ich o orędownictwo w naszych osobistych sprawach, rodzin, Kościoła i Ojczyzny.

Zapraszamy rodziców do odbioru deklaracji dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 15 maja 2022 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielne Msze św. w ciągu roku na godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne do sali gimnastycznej naszej szkoły.

Kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, albo w kancelarii. Zapraszamy także osoby, które już zakończyły edukację, a pragną przyjąć sakrament bierzmowania. Spotkanie organizacyjne w niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 12.45 wraz z rodzicami.

Jutro 13 września nabożeństwo fatimskie; Msza św. o godz. 18.00 i różaniec fatimski.

We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W sobotę 18 września powierzamy dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców, orędownictwu św. Stanisława Kostki.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 20 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie we środę 15 września o godz. 16.30 w sali katechetycznej.

W najbliższy piątek, 17 września spotkanie katechetów o godz. 16.30.

Dzisiaj, odpowiadając na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zbieramy do puszek ofiary na pomoc chrześcijanom z Afganistanu.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2022 r. i publikacji religijnych.

Od poniedziałku 20 września będziemy przyjmować intencje na Msze św. na przyszły rok. Można zamawiać także Msze św. jeszcze na rok obecny; zachęcamy do modlitwy za zmarłych i Mszy św. gregoriańskich. Warto również powierzać ważne wydarzenia naszego życia; dziękując za jubileusze życia i małżeństwa, polecając trudne sprawy, choćby nawrócenia bliskich, czy modlitwę o zgodę w rodzinie; warto także, aby rodzice i dziadkowie modlili się o dobry wybór drogi życiowej dla swoich dzieci i wnuków.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Władysław Durski, Gabryela Wojtczak, Małgorzata Sokołowicz, Elżbieta Szymańska, Marcin Misiak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość zbawienia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.  Szczęść Boże