XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 WRZEŚNIA 2019 R.

Od dzisiaj rodzice dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej mogą odbierać w zakrystii deklaracje, na których wyrażają gotowość prowadzenia dziecka do sakramentu pokuty i Eucharystii. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 17 maja 2020 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielne Msze św. w ciągu roku na godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne do sali gimnastycznej naszej szkoły.

Od dzisiaj kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, na tych deklaracjach kandydaci i rodzicewyrażają gotowość wspólnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w piątek 20 września na Mszy św. o godz. 18.30.

We środę 18 września powierzamy dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców, orędownictwu św. Stanisława Kostki.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 16 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka we środę 18 września o godz. 16.45 w sali katechetycznej

28 września pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Domaniewic; wyjazd o godz. 8.45; zapraszamy do udziału; zapisy w kancelarii.

W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne; za ofiary dziękujemy.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2020 r.

Od jutra 16 września będziemy przyjmować intencje na Msze św. na przyszły rok. Można zamawiać także Msze św. jeszcze na rok obecny; zachęcamy do modlitwy za zmarłych i Mszy św. gregoriańskich. Warto również powierzać ważne wydarzenia naszego życia; dziękując za jubileusze życia i małżeństwa, polecając trudne sprawy, choćby nawrócenia bliskich, czy modlitwę o zgodę w rodzinie; warto także, aby rodzice i dziadkowie modlili się o dobry wybór drogi życiowej dla swoich dzieci i wnuków.

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.