XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 WRZEŚNIA 2018 R.

W niedzielę 30 września po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne do sali gimnastycznej naszej szkoły; proszę rodziców o odbieranie deklaracji (w zakrystii i kancelarii) na czas przygotowania dzieci do sakramentu pokuty i I Komunii Świętej. I Komunia Święta w naszej Parafii będzie w III niedzielę maja: 19 maja 2019 r.

Od dzisiaj kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, na tych deklaracjach kandydaci i rodzicewyrażają gotowość wspólnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w piątek 21 września na Mszy św. o godz. 18.30.

We wtorek 18 września powierzamy dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców, orędownictwu św. Stanisława Kostki, szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 z udziałem Szkoły Katolickiej.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 17 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Przymierze Rodzin zaprasza na mszę św. 22 września, w najbliższą sobotę na Mszę św. na godz. 18.00 i spotkanie w sali katechetycznej

29 września pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Domaniewic; wyjazd o godz. 8.45; zapraszamy do udziału; zapisy w kancelarii.

W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne; za ofiary dziękujemy.

Zakończyło się Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w bloku przy ul. Br. Śniadeckich 13; Parafianie, którzy przyjęli Obraz zamówili Mszę św. dziękczynno-błagalną na 13 października na godz. 11.30; Obraz przejęli Parafianie z bloku przy ul. Br. Śniadeckich 10. Zakończyło się także Nawiedzenie w bloku przy ul. Podrzecznej 15; Parafianie, którzy przyjęli Obraz zamówili Mszę św. dziękczynno-błagalną na 28 października na godz. 11.30; Obraz przejmują Parafianie przy ul. Zamenhofa 9.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2019 r. i publikacji religijnych.

Od jutra 17 września będziemy przyjmować intencje na Msze św. na przyszły rok. Można zamawiać także Msze św. jeszcze na rok obecny; zachęcamy do modlitwy za zmarłych i Mszy św. gregoriańskich. Warto również powierzać ważne wydarzenia naszego życia; dziękując za jubileusze życia i małżeństwa, polecając trudne sprawy, choćby nawrócenia bliskich, czy modlitwę o zgodę w rodzinie; warto także, aby rodzice i dziadkowie modlili się o dobry wybór drogi życiowej dla swoich dzieci i wnuków.

W ostatnim czasie odszedł do Pana: śp. Andrzej Zieliński. Prośmy dla niego i naszych bliskich zmarłych o radość zbawienia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.