XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 WRZEŚNIA 2017 R.

Dziękujemy nowożeńcom: Marcinowi i Kindze, Kamilowi i Joannie za udekorowanie naszej świątyni kwiatami.

Od dzisiaj rodzice dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej mogą odbierać w zakrystii deklaracje, na których wyrażają gotowość prowadzenia dziecka do sakramentu pokuty i Eucharystii. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 20 maja 2018 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielne Msze św. w ciągu roku na godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne do sali gimnastycznej naszej szkoły.

Od dzisiaj kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, na tych deklaracjach kandydaci i rodzicewyrażają gotowość wspólnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Jutro 18 września powierzamy dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców, orędownictwu św. Stanisława Kostki, szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 z udziałem Szkoły Katolickiej.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii od poniedziałku 18 września, zapraszamy na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie i prelekcję p. Adama Pietrzaka we wtorek 19 września o godz. 16.45 w sali katechetycznej

W najbliższy piątek, 22 września spotkanie katechetów o godz. 16.30.

23 września pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Domaniewic; wyjazd o godz. 8.45; zapraszamy do udziału; zapisy w kancelarii.

W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne; za ofiary dziękujemy.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czytanie prasy katolickiej może pogłębić i umocnić naszą wiedzę religijną i utwierdzać w wierze. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2018 r. i publikacji religijnych.

Od poniedziałku 18 września będziemy przyjmować intencje na Msze św. na przyszły rok. Można zamawiać także Msze św. jeszcze na rok obecny; zachęcamy do modlitwy za zmarłych i Mszy św. gregoriańskich. Warto również powierzać ważne wydarzenia naszego życia; dziękując za jubileusze życia i małżeństwa, polecając trudne sprawy, choćby nawrócenia bliskich, czy modlitwę o zgodę w rodzinie; warto także, aby rodzice i dziadkowie modlili się o dobry wybór drogi życiowej dla swoich dzieci i wnuków.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Wanda Lenartowska, Henryk Kucharski, Jerzy Łąpieś, Marek Bagrowski, Leonard Mikstal. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość zbawienia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.