XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

Trwa miesiąc październik; zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

We środę wspominany w liturgii męczennika naszych czasów, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, który oddał życie za wiarę 19 października 1984 roku. Po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy cześć relikwiom Błogosławionego Męczennika.

W sobotę 22 października przeżywamy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”; po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na Fundację Dzieł Nowego Tysiąclecia; za życzliwość i ofiary dziękujemy.

Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, także na msze św. gregoriańskie, można je zamawiać niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Przymierze Rodzin zaprasza na spotkanie we wtorek 18 października po Mszy św. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę taca na cele inwestycyjne. Z góry dziękujemy za ofiary.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania wkładów do zniczy „Caritas”, niech na grobach naszych zmarłych będą znakiem naszej modlitwy i praktycznym potwierdzeniem miłosierdzia wobec potrzebujących, są także kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Krystyna Kłos, Elżbieta Urbańska, Dorota Twardowska, Albin Katarzyński, Iwona Jatczak, Zbigniew Kryszak, Jadwiga Głogoza, Mieczysław Kłosik, Zofia Donakowska. Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże.