XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

Dzisiaj, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, dzisiaj KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II; chcemy wsłuchiwać się w głos Papieża z Polski, aby go usłyszeć i zastosować w życiu. W naszym kościele czytamy teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne, na rozbudowę naszej szkoły.

Dzisiaj dzień misyjny; polecamy wszystkich, którzy idą na krańce ziemi, aby głosić Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.

Trwa miesiąc październik; zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych; w przeddzień tej uroczystości 31 października (we wtorek), w tym roku w kościele św. Jana Chrzciciela będzie Noc Świętych; okazja do uwielbienia Boga za dar świętych; zapraszamy do przybycia dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. na godz. 18.00, później odkrywanie świadectwa o świętych.

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w kolejną środę
1 listopada; Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na naszym cmentarzu Msze św. będą o godz. 11.30 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja z modlitwą wypominkową; zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę.

Zapraszamy do nabywania zniczy „Caritas”. Znicze można nabywać w cenie 3 zł. w kiosku parafialnym. Jak dobrze wiemy na tych zniczach od lat umieszcza się fragment z wiersza ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Nie jest to tylko sentymentalne sformułowanie, które dotyczy, tych, którzy już, zawsze za szybko odeszli. Te znicze postawimy na grobach naszych bliskich zmarłych, jako chrześcijanie wiemy, że troską o bliźnich możemy pomóc, tym którzy odeszli. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w posłudze „Caritas”.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” i nowego miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Wacław Sobczak, Kazimierz Chrzuszcz, Feliks Lewandowski, Teresa Zachmac, Elżbieta Jadczak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o życie wieczne. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.