XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22 WRZEŚNIA 2019 R.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne do sali gimnastycznej naszej szkoły.

Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński; zapraszamy w poniedziałkina spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Przybliża się miesiąc październik, otrzymujemy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. Ile nawróconych osób dzięki wytrwałej modlitwie, jak wiele pokoju wnosi ona w rodzinne domy. Zachęcamy dzieci, młodzież dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17.15. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o prowadzenie modlitwy wg następującego porządku: poniedziałek: młodzież z Zespołu Szkół nr 1, wtorek: dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej w Wierzbiu, środa: młodzież z Zespołu Szkół nr 3, czwartek: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Liceum wojskowe, piątek: dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki, sobota: Kółka Różańcowe, niedziela: Akcja Katolicka, Przymierze Rodzin. Zachęcamy do licznego udziału dzieci; na poszczególnych nabożeństwach otrzymają elementy, które utworzą miłą pamiątkę ich wytrwałości, wytrwałość najlepszych zostanie jeszcze na koniec miesiąca nagrodzona książkami.Będzie także konkurs różańcowy.

W sobotę ogólnopolska inicjatywa: „Koronka na ulicach miast świata”; zapraszamy do zgromadzenia się o godz. 15.00 na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego i do wspólnej modlitwy.

Siostra Małgorzata zaprasza nowych kandydatów na ministrantów.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2020 r. i albumów ze św. Janem Pawłem II.

Przyjmujemy już intencje na Msze św. na przyszły rok. Zapraszamy.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Robert Piątek, Halina Orbik, Wiesław Krakus, Barbara Gozdowska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość nieba. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże