XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 23 WRZEŚNIA 2018 R.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.

Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński; zapraszamy w poniedziałkina spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, po Mszą św. o godz. 10.00 w Sali gimnastycznej naszej szkoły.

Już wkrótce rozpoczynamy miesiąc październik, otrzymujemy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. Ile nawróconych osób dzięki wytrwałej modlitwie, jak wiele pokoju wnosi ona w rodzinne domy. Zachęcamy dzieci, młodzież dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o prowadzenie modlitwy wg następującego porządku: poniedziałek: młodzież z Zespołu Szkół nr 1, wtorek: dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej w Wierzbiu, środa: Szkoła Podstawowa nr 7, młodzież z Gimnazjum nr 1 i Liceum wojskowego, czwartek: młodzież z Zespołu Szkół nr 3, piątek: dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki, sobota: Kółka Różańcowe, niedziela: Akcja Katolicka, Przymierze Rodzin. Zachęcamy do licznego udziału dzieci; na poszczególnych nabożeństwach otrzymają elementy, które utworzą miłą pamiątkę ich wytrwałości, wytrwałość najlepszych zostanie jeszcze na koniec miesiąca nagrodzona książkami.Będzie także konkurs różańcowy.

Dzisiaj kończy swoją praktykę akolicką kleryk Damian Mirecki; życzymy mu Bożych darów na drodze ku kapłaństwu.

29 września pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Domaniewic; wyjazd o godz. 8.45; zapraszamy do udziału; zapisy w kancelarii.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2019 r. i publikacji religijnych.

Przyjmujemy już intencje na Msze św. na przyszły rok. Zapraszamy.

W ostatnim czasie odeszły do Pana: śp. Aleksandra Kucharska i Łucja Olesińska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość nieba. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże