XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 WRZEŚNIA 2017 R.

Rozpoczęliśmy rozbudowę naszego Domu Parafialnego, gdzie mieści się m.in. Szkoła Katolicka św. Stanisława Kostki. Jest to kontynuacja dzieła, które rozpoczął w czasach II Rzeczpospolitej błogosławiony ks. Michał Woźniak. Niech będzie to znak naszej wspólnoty w wierze i odpowiedzialności w kształtowaniu młodego pokolenia. Dziękujemy za dziś złożone ofiary i prosimy o modlitwę, aby w nowym roku szkolnym nowa część domu mogła służyć nauce i wychowaniu.

Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński; zapraszamy w poniedziałki na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, otrzymujemy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. Ile nawróconych osób dzięki wytrwałej modlitwie, jak wiele pokoju wnosi ona w rodzinne domy. Zachęcamy dzieci, młodzież dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o prowadzenie modlitwy wg następującego porządku: poniedziałek: młodzież z Zespołu Szkół nr 1, wtorek: dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej w Wierzbiu, środa: młodzież z Gimnazjum nr 1 i Liceum wojskowego, czwartek: młodzież z Zespołu Szkół nr 3 i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7, piątek: dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki, sobota: Kółka Różańcowe, niedziela: Akcja Katolicka, Przymierze Rodzin. Zachęcamy do licznego udziału dzieci; na poszczególnych nabożeństwach otrzymają elementy, które utworzą miłą pamiątkę ich wytrwałości, wytrwałość najlepszych zostanie jeszcze na koniec miesiąca nagrodzona książkami.  Będzie także konkurs różańcowy.

Chcemy podjąć inicjatywę utworzenia młodzieżowej Grupy Biblijnej; na pierwsze spotkanie zapraszamy w najbliższy wtorek na godz. 18.30 w Domu Parafialnym.

W najbliższy piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na godz. 18.30, na Mszę św. i spotkanie organizacyjne.

W najbliższą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają na Mszy św. o godz. 10.00 różańce; przyjmą je w obecności swoich bliskich; niech ten znak wspólnej modlitwy towarzyszy całym rodzinom.  

„Rodzina na piątkę” to tytuł projektu do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Możemy zagłosować na projekt przygotowany przez Stowarzyszenie „Rodzina w Centrum”. Prosimy o głos na projekt nr 10; kto zechce poprzeć tę inicjatywę, niech przyniesie na przyszłą niedzielę dowód osobisty; przed i po Mszach świętych będzie możliwość poparcia projektu nr. 10; za życzliwość dziękujemy.

We czwartek ogólnopolska inicjatywa: „Koronka na ulicach miast świata”; zapraszamy do zgromadzenia się o godz. 15.00 prze bramą naszego kościoła od strony ul. Królewskiej i wspólnej modlitwy.

14 października KŻR organizują pielgrzymkę do Torunia, zapraszamy do zapisów.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2018 r. i publikacji religijnych.

Przyjmujemy już intencje na Msze św. na przyszły rok. Zapraszamy.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Józef Łuczak i Marian Kowalski. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość nieba. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże