XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński; zapraszamy w poniedziałki na spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Dzisiaj rozpoczęliśmy miesiąc październik, niech czas modlitwy różańcowej umacnia dzieci, młodzież i dorosłych; niech utwierdza i jednoczy rodziny. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 w naszym kościele. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o prowadzenie modlitwy wg następującego porządku: poniedziałek: młodzież z Zespołu Szkół nr 1, wtorek: dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej w Wierzbiu, środa: młodzież z Gimnazjum nr 1i Liceum wojskowego, czwartek: młodzież z Zespołu Szkół nr 3 i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7, piątek: dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki, sobota: Kółka Różańcowe, niedziela: Akcja Katolicka, Przymierze Rodzin. Zachęcamy do licznego udziału dzieci; będzie konkurs uczestnictwa i konkurs na wykonanie różańca oraz oczywiście nagrody.

Zachęcamy do nowej inicjatywy; włączenia się w modlitwę nowych róż różańcowych; zapraszamy kobiety i mężczyzn; jest to codzienna modlitwa za bliską sobie osobę, małżeństwo, czy rodzinę; dziś możemy zabierać deklaracje, a nowych uczestników włączymy w sobotę w dzień Marki Bożej Różańcowej na Mszy św. o godz. 18.00.

Podejmujemy inicjatywę utworzenia młodzieżowej Grupy Biblijnej; na kolejne spotkanie zapraszamy w najbliższy wtorek na godz. 18.30 w Domu Parafialnym.

Dzisiaj dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają na Mszy św. o godz. 10.00 różańce; przyjmą je w obecności swoich bliskich; niech ten znak wspólnej modlitwy towarzyszy całym rodzinom.  

„Rodzina na piątkę” to tytuł projektu do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Możemy zagłosować na projekt przygotowany przez Stowarzyszenie „Rodzina w Centrum”. Prosimy o głos na projekt nr 10; kto zechce włączyć się w tę inicjatywę, niech przed, czy po Mszy świętej poprze projektu nr. 10; za życzliwość dziękujemy.

W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy do sakramentu pokuty i Komunii św.; szczególnie zwaracamy się do dzieci po I Komunii Świętej i ich rodziców o praktykowanie I Piątków Miesiąca; o godz. 8.00 Msza św. szkolna. 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Papieski po hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W dzień papieski zbieramy także ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnych  ku rozwojowi Ojczyzny i Kościoła; w tę zbiórkę włącza się także Przymierze Rodzin.

Zapraszamy do nabywania zniczy „Caritas”. Znicze można nabywać w cenie 3 zł. w kiosku parafialnym. Jak dobrze wiemy na tych zniczach od lat umieszcza się fragment z wiersza ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Nie jest to tylko sentymentalne sformułowanie, które dotyczy, tych, którzy już, zawsze za szybko odeszli. Te znicze postawimy na grobach naszych bliskich zmarłych, jako chrześcijanie wiemy, że troską o bliźnich możemy pomóc, tym którzy odeszli. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w posłudze „Caritas”.

W sobotę ogólnopolska inicjatywa: „Różaniec do granic”; zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem od godz. 15.30; przewidziano koronkę, konferencję i modlitwę różańcową; uwieńczymy to spotkanie Mszą św. o godz. 18.00.

14 października KŻR organizują pielgrzymkę do Torunia, zapraszamy do zapisów.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” z II częścią „Quo vadis”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2018 r. i publikacji religijnych.

Przyjmujemy już intencje na Msze św. na przyszły rok. Zapraszamy.

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże