XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 WRZEŚNIA 2022 R.

Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.

Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński; zapraszamy w poniedziałkina spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, otrzymujemy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. Ile nawróconych osób dzięki wytrwałej modlitwie, jak wiele pokoju wnosi ona w rodzinne domy. Zachęcamy dzieci, młodzież dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o prowadzenie modlitwy wg następującego porządku: poniedziałek: młodzież z Zespołu Szkół nr 1, wtorek: uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7, środa: młodzież z Zespołu Szkół nr 3, czwartek: dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej w Wierzbiu, piątek: dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki, sobota: Kółka Różańcowe, niedziela: Akcja Katolicka, Przymierze Rodzin. Zachęcamy do licznego udziału dzieci; na poszczególnych nabożeństwach otrzymają elementy, które utworzą miłą pamiątkę ich wytrwałości, wytrwałość najlepszych zostanie jeszcze na koniec miesiąca nagrodzona książkami.W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ RÓŻANIEC WYJĄTKOWO PO MSZY ŚW. O GODZ. 18.00 Z RACJI ŚLUBU.

W najbliższą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają na Mszy św. o godz. 10.00 różańce; przyjmą je w obecności swoich bliskich; niech ten znak wspólnej modlitwy towarzyszy całym rodzinom.  

We środę ogólnopolska inicjatywa: „Koronka na ulicach miast świata”; zapraszamy do zgromadzenia się o godz. 15.00 przy zbiegu ul. Kard. Wyszyńskiego i al. Jana Pawła II. i do wspólnej modlitwy.

We środę spotkanie z katechetami o godz. 16.30.

Pielgrzymka KŻR do Domaniewic w dniu 1 października; kolejna pielgrzymka KŻR do Niepokalanowa w dniu 8 października; zapraszamy; zapisy w kancelarii i w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny”.

Przyjmujemy już intencje na Msze św. na przyszły rok. Zapraszamy.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Janusz Gierula, Teresa Karczewska. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość nieba. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże