XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 WRZEŚNIA 2020 R.

Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński; zapraszamy w poniedziałkina spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Przybliża się miesiąc październik, od najbliższego czwartku otrzymujemy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei.  Zachęcamy dzieci, młodzież dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17.15. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o prowadzenie modlitwy wg następującego porządku: poniedziałek: młodzież z Zespołu Szkół nr 1, wtorek: dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej w Wierzbiu, środa: młodzież z Zespołu Szkół nr 3, czwartek: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Liceum wojskowe, piątek: dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki, sobota: Kółka Różańcowe, niedziela: Akcja Katolicka, Przymierze Rodzin. Zachęcamy do licznego udziału dzieci; na poszczególnych nabożeństwach otrzymają elementy, które utworzą miłą pamiątkę ich wytrwałości, wytrwałość najlepszych zostanie jeszcze na koniec miesiąca nagrodzona książkami.  Będzie także konkurs różańcowy.

Rodzice dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej mogą odbierać w zakrystii deklaracje, na których wyrażają gotowość prowadzenia dziecka do sakramentu pokuty i Eucharystii. W naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej odbędzie w III niedzielę maja; 16 maja 2021 roku o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci i ich bliskich na niedzielne Msze św. w ciągu roku na godz. 10.00. Pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 4 października po Mszy św. o godz. 10.00 w Sali gimnastycznej.

Kandydaci do sakramentu bierzmowania mogą odbierać deklaracje w zakrystii, na tych deklaracjach kandydaci i rodzicewyrażają gotowość wspólnego przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie młodzieży i rodziców rozpocznie się od Mszy św. o godz. 18.00 w niedzielę 4 października.

W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca; korzystajmy z darów sakramentalnych; tego dnia odwiedzimy chorych, prosimy o zgłoszenia.
Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz uchodźców.
Za dwa tygodnie 11 października będziemy przeżywali Dzień Papieski.

Także w niedzielę 11 października podejmujemy inicjatywę KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II; chcemy wsłuchiwać się w głos Papieża z Polski, aby go usłyszeć i zastosować w życiu. W naszym kościele czytamy teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15. Zapraszamy do włączenia w czytanie tekstów papieskich; chętni mogą zapisywać się od dzisiaj w zakrystii.

Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów na spotkania w piątki, po Mszy św. o godz. 18.00.
Jutro 28 września ogólnopolska inicjatywa: „Koronka na ulicach miast świata”; zapraszamy do zgromadzenia się o godz. 15.00 na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego i wspólnej modlitwy.

10 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Rożańca do Sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach; zapraszamy do udziału; zapisy na wyjazd w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2021 r. Już są do nabycia znicze Caritas.

Przyjmujemy już intencje na Msze św. na przyszły rok. Zapraszamy.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Marian Kaźmierczak i Zdzisław Krzemiński. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość nieba. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże