XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29 WRZEŚNIA 2019 R.

Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński; zapraszamy w poniedziałkina spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Przybliża się miesiąc październik, od najbliższego wtorku otrzymujemy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. Ile nawróconych osób dzięki wytrwałej modlitwie, jak wiele pokoju wnosi ona w rodzinne domy. Zachęcamy dzieci, młodzież dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 17.15. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o prowadzenie modlitwy wg następującego porządku: poniedziałek: młodzież z Zespołu Szkół nr 1, wtorek: dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej w Wierzbiu, środa: młodzież z Zespołu Szkół nr 3, czwartek: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Liceum wojskowe, piątek: dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki, sobota: Kółka Różańcowe, niedziela: Akcja Katolicka, Przymierze Rodzin. Zachęcamy do licznego udziału dzieci; na poszczególnych nabożeństwach otrzymają elementy, które utworzą miłą pamiątkę ich wytrwałości, wytrwałość najlepszych zostanie jeszcze na koniec miesiąca nagrodzona książkami.  Będzie także konkurs różańcowy.
1 października rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani.”
W następną niedzielę 6 października dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają na Mszy św. o godz. 10.00 różańce; przyjmą je w obecności swoich bliskich; niech ten znak wspólnej modlitwy towarzyszy całym rodzinom.  
Za dwa tygodnie 13 października będziemy przeżywali Dzień Papieski po hasłem „Wstańcie, chodźmy”. W dzień papieski zbieramy także ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnych  ku rozwojowi Ojczyzny i Kościoła; w tę zbiórkę włącza się także Przymierze Rodzin.

Także w niedzielę 13 października podejmujemy inicjatywę KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II; chcemy wsłuchiwać się w głos Papieża z Polski, aby go usłyszeć i zastosować w życiu. W naszym kościele czytamy teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15. Zapraszamy do włączenia w czytanie tekstów papieskich; chętni mogą zapisywać się od dzisiaj w zakrystii.

Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów na spotkania w piątki, po Mszy św. o godz. 18.00.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2020 r. i albumów.

Przyjmujemy już intencje na Msze św. na przyszły rok. Zapraszamy.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Lech Kazimierz Gawroński, Henryka Okupska i Jan Michalak. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość nieba. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże