XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30 WRZEŚNIA 2018 R.

Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński; zapraszamy w poniedziałkina spotkania do domu parafialnego na godz. 19.00.

Jutro rozpoczynamy miesiąc październik, niech czas modlitwy różańcowej umacnia dzieci, młodzież i dorosłych; niech utwierdza i jednoczy rodziny. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 w naszym kościele. Zwyczajem lat poprzednich prosimy o prowadzenie modlitwy wg następującego porządku: poniedziałek: młodzież z Zespołu Szkół nr 1, wtorek: dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej w Wierzbiu, środa: Szkoła Podstawowa nr 7, Gimnazjum nr 1i Liceum wojskowego, czwartek: młodzież z Zespołu Szkół nr 3, piątek: dzieci ze Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki, sobota: Kółka Różańcowe, niedziela: Akcja Katolicka, Przymierze Rodzin. Zachęcamy do licznego udziału dzieci; będzie konkurs uczestnictwa. Zapraszamy także dzieci klas I-III do konkursu na narysowanie najpiękniejszego różańca i konkurs dla dzieci starszych na wykonanie różańca.
W II i IV wtorek zapraszamy na spotkania Grupy Biblijnej; na godz. 16.30 w Domu Parafialnym.
Dzisiaj spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. o godz. 10.00 w Sali gimnastycznej; zaś dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 różańce; przyjmą je w obecności swoich bliskich; niech ten znak wspólnej modlitwy towarzyszy całym rodzinom.  
W niedzielę 14 października będziemy przeżywali Dzień Papieski po hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W dzień papieski zbieramy także ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnych  ku rozwojowi Ojczyzny i Kościoła; w tę zbiórkę włącza się także Przymierze Rodzin.

Także w niedzielę 14 października podejmujemy inicjatywę KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II; chcemy wsłuchiwać się w głos Papieża z Polski, aby go usłyszeć i zastosować w życiu. W naszym kościele czytamy teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15.

Zapraszamy kandydatów do grona ministrantów na spotkania w piątki.
Po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Parafianie zamówili Msze św. dziękczynno-błagalne: - bl. Br. Śniadeckich 10 na 4 listopada na godz. 11.30; bl. Zamenhofa 14 na
2 grudnia na godz. 11.30 i bl. Zamenhofa 9 na 9 grudnia na godz. 11.30.
Zapraszamy do nabywania zniczy „Caritas”. Znicze można nabywać w cenie 3 zł. w kiosku parafialnym. Jak dobrze wiemy na tych zniczach od lat umieszcza się fragment z wiersza ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Nie jest to tylko sentymentalne sformułowanie, które dotyczy, tych, którzy już, zawsze za szybko odeszli. Te znicze postawimy na grobach naszych bliskich zmarłych, jako chrześcijanie wiemy, że troską o bliźnich możemy pomóc, tym którzy odeszli. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w posłudze „Caritas”.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2019 r. i publikacji religijnych.

Przyjmujemy już intencje na Msze św. na przyszły rok. Zapraszamy.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Stanisław Hyży, Alicja Kowalska, Barbara Gwardjan. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych o radość nieba. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże