XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

Trwa miesiąc październik; mamy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, można je zamawiać w niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii każdego dnia; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Zapraszamy do nabywania wkładów do zniczy „Caritas”. Można nabywać w cenie 4 zł. w kiosku parafialnym. Jak dobrze wiemy na nich od lat umieszcza się fragment z wiersza ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Nie jest to tylko sentymentalne sformułowanie, które dotyc sakramentalnych w zy, tych, którzy już, zawsze za szybko odeszli. Ten ogień zapalimy na grobach naszych bliskich zmarłych, jako chrześcijanie wiemy, że troską o bliźnich możemy pomóc, tym którzy odeszli. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w posłudze „Caritas”.

Zachęcamy do korzystania z darów w Pierwszy Piątek Miesiąca.

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2023 rok.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Stanisław Trzciński, Jadwiga Mrozowicz. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o radość wieczną. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.