XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

Dzisiaj modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, jak również o wypełnienie powołania w życiu osobistym i rodzinnym; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.

Trwa miesiąc październik; mamy szczególną okazję, aby jeszcze lepiej rozpoznać czym jest „Modlitwa Jezusowa Zachodu” – Różaniec. Matka Chrystusa w swoich objawieniach ciągle wskazuje na różaniec jako znak usuwający rozpacz, znak utwierdzający w nadziei. W dni powszednie i w niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
Za tydzień dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają na Mszy św. o godz. 10.00 różańce; przyjmą je w obecności swoich bliskich; niech ten znak wspólnej modlitwy towarzyszy całym rodzinom.  Dzisiaj spotkanie organizacyjne po Mszy św. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej.

Przyjmujemy intencje na Msze św. na przyszły rok, można je zamawiać w niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy Świętej i w kancelarii każdego dnia; zapraszamy także do zgłaszania naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz uchodźców.
Za tydzień 11 października będziemy przeżywali Dzień Papieski po hasłem „Totus tuus”. W dzień papieski zbieramy także ofiary na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która buduje żywy pomnik, edukacji młodych i zdolnych  ku rozwojowi Ojczyzny i Kościoła.

Także w niedzielę 11 października podejmujemy inicjatywę KUTNO CZYTA JANA PAWŁA II; chcemy wsłuchiwać się w głos Papieża z Polski, aby go usłyszeć i zastosować w życiu. W naszym kościele czytamy teksty papieskie pomiędzy Mszami świętymi, od rana, aż do różańca o godz. 17.15. Zapraszamy do włączenia w czytanie tekstów papieskich; chętni mogą zapisywać się w zakrystii; możemy także odbierać teksty które będziemy czytali.

We czwartek 8 października o godz. 16.30 spotkanie rodziców i dzieci z ostatniej tegorocznej grupy do I Komunii Świętej w domu parafialnym.
Zapraszamy do nabywania zniczy „Caritas”. Znicze można nabywać w cenie 3 zł. w kiosku parafialnym. Jak dobrze wiemy na tych zniczach od lat umieszcza się fragment z wiersza ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Nie jest to tylko sentymentalne sformułowanie, które dotyczy, tych, którzy już, zawsze za szybko odeszli. Te znicze postawimy na grobach naszych bliskich zmarłych, jako chrześcijanie wiemy, że troską o bliźnich możemy pomóc, tym którzy odeszli. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość w posłudze „Caritas”.
W przyszłą sobotę będzie Diecezjalna Pielgrzymka KŻR do Domaniewic; z naszej parafii uda się autokar, zapraszamy do zapisów; wyjazd w sobotę  o godz. 8.00 spod szkoły katolickiej

Zachęcamy do nabywania prasy Katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2021 rok.

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Paweł Łuczak, Rozalia Polańczyk, Anna Łogosz, Marta Dalek. Prośmy dlanich i naszych bliskich zmarłych o radość wieczną. Wieczny odpoczynek…

Dobrej niedzieli.Szczęść Boże.